Najczęstsze pytania

Czy w przypadku kiedy mój mąż odszedł do innej kobiety a ja już jestem z kimś innym mogę liczyć na rozwód kościelny?
Czy jeżeli po miesiącu pożycia moja żona wyprowadziła się do mamusi i zażądała rozwodu cywilnego mogę unieważnić swoje małżeństwo kościelne?
Czy mogę unieważnić swoje małżeństwo jeżeli mój mąż zachorował na SM (stwardnienie rozsiane)?
Kiedy brałem ślub kościelny moja żona była w ciąży teraz odeszła i uważa że została do ślubu zmuszona, czy mogę wziąć rozwód kanoniczny?
Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety gdy byłam w ciąży w piątym miesiącu, czy mam możliwość stwierdzenia nieważności mojego małżeństwa?
Wyszłam za mąż za wyznawcę islamu, miałam trzy śluby: kościelny cywilny i islamski. Rozwiodłam się z mężem, czy mam szansę na stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego?
Mój mąż zginął w wypadku samochodowym, pozostawił mi w spadku mieszkanie oraz oszczędności na kącie bankowym, sporządził testament, ale nie wydziedziczył tam swojej mamy.Obecnie teściowa żąda pieniędzy. Czy mam szanse w sądzie?
Co to jest majątek odrębny? Jestem w trakcie rozwodu z moim mężem i dowiedziałam się że posiada on tzw. Majątek odrębny.
Czy jeżeli moja żona znajdowała się pod opieką psychologa gdy braliśmy ślub kościelny mogę starać się o stwierdzenie nieważności małżeństwa?
Jakie choroby psychiczne powodują nieważność związku małżeńskiego zawartego w kościele?